W Szwecji grupa zamaskowanych mężczyzn chciała „zrobić porządek” z dziećmi imigrantów, których gangi opanowały dworzec kolejowy. Miała to być także zemsta za zabicie szwedzkiej pracownicy ośrodka dla młodocianych uchodźców.

Rozdawano ulotki, w których padło stwierdzenie, że wobec bezczynności władz, społeczeństwo musi zareagować.

Na razie policja potwierdziła jedynie, że rozdawano ulotki i nielegalnie zasłaniano twarze w miejscu publicznym. Podobno jednak bito każdego, kto wyglądał na imigranta. Media oskarżają kibiców.

Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że organizatorem tej akcji był neonazistowski ruch SMR. Ilustracja pochodzi z ich strony internetowej, na której informowano o miejscu i czasie spotkania.

Europejskie społeczeństwa coraz bardziej się radykalizują. Działaczka „Alternatywy dla Niemiec” (AfD) otwarcie wzywa do tego, by „w ostateczności” strzelać do inielegalnych imigrantów. Polskie Za tydzień w całej Europie mają się odbyć manifestacje przeciw polityce w sprawie uchodźców. W Polsce ma je organizować Ruch Narodowy. Jest okazja, aby powiązać tą organizację z niemiecką Pegidą – pomimo że to Czesi są inicjatorami całego przedsięwzięcia.

W sytuacji, gdy w Europie odradza się faszyzm, najbardziej prawdopodobne wydaje się, że rozmowy pokojowe w sprawie Syrii szybko doprowadzą do zakończenia wojny w tym kraju. Europa zrobi także wszystko, aby wyciszyć inne konflikty i zneutralizować ISIS. Wówczas zaradni Niemcy odeślą uchodźców do domów. Zapowiedziała to już Kaclerz Merkel.

PS.

O tym, że Polska i Węgry są bezpodstawienie traktowane jako "czarne charaktery" Europy świadczą dane zevrane przez jednego z blogerów: http://dobrowolski.salon24.pl/694171